ویرایش CV | نگارش CV | نگارش رزومه تحصیلی | نوشتن CV | سفارش ویراستاری CV

ویرایش CV

 

ویرایش CV | نگارش CV | نگارش رزومه

رزومه  یک کلمه فرانسوی (résumé) می باشد که زبان فارسی هم به همین اسم یا به صورت سی-وی (Curriculum Vitae ) شناخته می‌شود. رزومه دارای چندبخش مجزا می باشد که خلاصه‌ای از سوابق کاری و تحصیلات و مشخصات فرد در آن بیان می شود. رزومه تحصیلی بسته به مقطع تحصیلی جهت ادامه تحصیل یا سوابق تحصیلی و مهارت های مختلف متقاضی دارای بخش های مختلفی است که به صورت زیر ممکن است باشد:

  • مشخصات فردی (Personal information)
  • تحصيلات و توانايي‌هاي علمي(Education and Training)
  • گواهینامه ها و تخصصی ها(Certification)
  • سوابق کاری (Work Experiences)
  • سوابق علمي و پژوهشي (Publications and Articles)
  • عضویت ها(Memberships)
  • عناوین و افتخارات (Honors and Awards)
  • علایق (Interests)
  • معرف‌ها (References)

رزومه تحصیلی، Curriculum vitae (CV)، یک چکیده مختصر با بخش بندی منظم از تجربیات شخصی و همچنین مهارت های یک فرد است. این دو روش بیان پیشینه یک شخص با یکدیگر متفاوت هستند هر چند در بسیاری از کشورها بویژه کشورهای آسیایی تنها CV از افراد خواسته می شود ولی برای کارفرمایان در آمریکای شمالی، تفاوت این دو اهمیت بسزایی دارد و برای پذیرش موفق از یک سازمان بایستی دقت کافی به آن شود. اما تفاوت رزومه و CV در چیست؟ این مطلب در بخش های بعدی تشریح می شود و در انتها چند نمونه رزومه و CV آورده خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه: تفاوت رزومه و cv

 ساختار رزومه استاندارد

رزومه کاری (Resume) بر پایه شایستگی شخص برای پذیرش کاری نوشته می شود یا به عبارتی تمرکز رزومه بر دستاورد های برجسته، تجارب کاری و مهارت های فردی است. رزومه همچنین در یک یا دو صفحه خلاصه می شود ولی یک رزومه تحصیلی یا CV ممکن است به ده صفحه یا حتی بیشتر بیانجامد. بخش های اصلی یک رزومه را می­ توان به اطلاعات شخصی و تماس، آموزش، تجربیات کاری مرتبط و مهارت های اصلی خلاصه نمود. همچنین ممکن است بخش های اختیاری “خلاصه” و “هدف رزومه ” در ابتدای رزومه گنجانده شود.

در بیان “خلاصه” متقاضی به شرح موردی دستاوردهای اصلی، مهارت ها و تائیدیه های مرتبط با کاری می پردازد که قصد اپلای برای آن دارد. مزیت اصلی نگارش این متن خلاصه این است که متقاضی می تواند در یک دید کلی نظر کارفرما را جذب کند و علاقه مندی کارفرما برای بررسی کامل رزومه و همچنین اختصاص وقت مصاحبه حضوری را ایجاد نماید. این بخش خلاصه در ابتدای رزومه جای می گیرد و بایستی جوابگوی نیازهای کارفرما باشد یا به عبارتی به شکل یک کاورلتر مختصر و مفید نوشته شود. با توجه به اینکه بررسی پرونده هزاران متقاضی توسط کمیته پذیرش کاری سخت و کسل کننده است، شما با نگارش یک خلاصه مختصر و مفید می توانید جایگاه خود را از سایر متقاضیان متفاوت سازید.

سفارش نگارش رزومه (CV)

در بخش اطلاعات شخصی انتظار می رود شما نام و نام خانوادگی خود را متناظر با پاسپورت خود بنویسید و همچنین اطلاعات تماس شامل شماره تلفن، آدرس پست الکترونیک و همچنین در صورت وجود آدرس شبکه های اجتماعی و وب سایت را در این بخش بگنجانید.

در بخش آموزش بهتر است نام رشته، دانشگاه یا کالج و همچنین اسامی استادان راهنما را به ترتیب زمانی ذکر کنید. همچنین در صورت گذراندن رساله، عنوان رساله خود را بنویسید. تا حدودی اطلاعات این بخش و همچنین سایر بخش ها را کمی کنید به این معنی که معدل مقاطع مختلف آموزشی، نمره پایان نامه (در صورت وجود) و همچنین تاریخ شروع و پایان تحصیلات هر مقطع را ذکر کنید.

در بخش تجارب کاری، به ترتیب زمانی به پیشینه کارها به همراه وظایف و مسئولیت هایی بپردازید که در هر شغل داشتید. همچنین در صورت وجود دستاوردهای اصلی خود را به شکل برجسته نشان دهید. برای مثال، تعداد افرادی که مدیریتشان بر عهده شما بود و یا حجم تجارتی که در سازمان با مسئولیت شما انجام می شد و اطلاعاتی از این دست را برجسته و تائید کنید و تنها به عنوان شغل خود بسته نکنید.

به مهارت های مرتبط با شغل درخواستی خود بپردازید و در صورتی که برای کسب این مهارت ها دوره های آموزشی گذراندید، نام سازمان برگزار کننده را به همراه تاریخ و مدت دوره ذکر کنید. مهارت های اصلی که بایستی در رزومه موفق ذکر شود شامل مهارت های زبانی، کامپیوتری، ارتباطی و دستگاهی است.

چند نمونه رزومه در ذیل آورده شده است.

نمونه CV – 1

نمونه رزومه – 2

نمونه رزومه – 3

بخش های اصلی یک CV استاندارد

یک رزومه تحصیلی یا CV بر پایه گواهی نامه یا تائیدیه ها نوشته می شود یا به عبارتی تمرکز CV بر روی فعالیت ها یا کارهایی است که انجامش ختم به یک تائیدیه یا گواهی شده است همانند یک مقاله در ژورنال یا کنفرانس، مدارک دانشگاهی، حضور در کارگاه ها و غیره. نگارش CV برای پذیرش از مراکز آموزشی و پژوهشی همانند دانشگاه ها و پژوهشگاه ها و یا برای کسب تخصص های پزشکی نوشته می شود. بدلیل ماهیت متفاوت فعالیت ها یا کارهای آکادمیک با سایر فعالیت ها، نوع رزومه ای که برای این موارد نوشته می شود باید متفاوت از رزومه کاری (resume) باشد و بخش های اصلی آن شامل آموزش، تجارب آکادمیک، پروژه های پژوهشی، افتخارات، انتشارات، دارائی های فکری، عضویت در انجمن ها می شود. همچنین بدلیل اینکه تعداد مقالات یا فعالیت های پژوهشی و غیره فرد ممکن است به صدها مورد برسد و CV شخص برخلاف رزومه که در یک الی دو صفحه خلاصه می شود، ممکن است به درازای ده ها صفحه باشد. همچنین اطلاعات شخصی بهتر است به شکل کامل آورده شود برای مثال ملیت، شرایط تعهد، تعداد فرزند و آدرس محل سکونت و کار دقیق در ابتدای رزومه ذکر شود.

 

فرایند درخواست نگارش یا ویرایش رزومه

لطفا اطلاعات مربوط به رزومه خود را جهت دریافت اخذ پذیرش | اپلای در غالب فایل ورد با فرمت doc و یا تصویر با فرمت jpg در وب سایت بارگذاری کنید و همچنین توضیحاتی در خصوص مدت زمان، نوع CV (کاری یا تحصیلی) و غیره را ذکر نمایید. پس از قیمت گذاری توسط متخصص، قیمت کل و پیش فاکتور از طریق ایمیل و پیامک به شما اطلاع رسانی خواهد شد؛ در صورت تمایل پس از پیش پرداخت، سفارش شما آغاز شده و در موعد مقرر به شما تحویل داده می‌شود.

 

 

 

 

 


شرایط مالی و زمانی خدمات نگارش یا ویرایش رزومه

نوع خدمات فوری عادی
زمان (روز) هزینه (تومان) زمان (روز) هزینه (تومان)
نگارش رزومه تحصیلی یا CV 2 200,000 7 150,000
ویرایش رزومه تحصیلی یا CV 1 100,000 5 70,000
نگارش رزومه کاری یا Resume 2 150,000 7 100,000
ویرایش رزومه کاری یا Resume 1 100,000 5 50,000

سفارش نگارش رزومه (CV)

مشاوره: 09352351842