مطالب مشابه

1 دیدگاه

 1. 1

  elizehtranslation@gmail.com

  تفاوت آزمون آیلتس و تافل

  اگر قصد مهاجرت، کار یا تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان را دارید علاوه بر ترجمه رسمی مدارک مورد نیاز در دارالترجمه رسمی الیزه و ارائه به سفارت یا دانشگاه مربوطه معمولاً باید در آزمون تافل یا آیلتس شرکت کنید و نمره مورد قبول را کسب کنید.

  بسیاری از متقاضیان مهاجرت در خصوص تفاوت آزمون آیلتس و تافل دچار سردرگمی هستند.

  البته کاربرد آزمون آیلتس و تافل فقط در سطح مهاجرت نیست؛ شما حتی در کشور خود و به هدف ارتقاء سطح کاری و رزومه­ ی شخصی هم می توانید در آزمون آیلتس و تافل شرکت کنید.
  سوالی که در این مرحله مطرح می­شود این است که تفاوت آزمون آیلتس و تافل چیست و کدام را انتخاب کنید ؟

  برای اهداف مهاجرتی و تحصیلی ابتدا باید به سایت سفارت و دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید تا از آزمون مورد قبول آن­ها اطمینان حاصل کنید.

  تفاوت آزمون آیلتس و تافل و اینکه کدام را انتخاب کنید بستگی به کشور مقصد دارد.

  در ادامه به ­طور خلاصه به معرفی این دو آزمون می­پردازیم.

  هدف اصلی آزمون آیلتس و تافل ارزیابی چهار بخش شنیداری، خواندن، نوشتن و مکالمه است.

  آزمون آیلتس (International English Language Testing System) ریشه بریتانیایی دارد و توسط دانشگاه کمبریج انگلستان و مرکز آیلتس استرالیا برگزار می­شود. این آزمون به دو شکل جنرال و آکادمیک برگزار می­شود و همان­طور که از نام آکادمیک مشخص است این آزمون صرفاً برای هدف تحصیل در دانشگاه­های کشورهای انگلیسی زبان کاربرد دارد. این آزمون به­ صورت کاغذی و اخیراً در بعضی مراکز به­ صورت اینترنتی برگزار می­شود. نمره­ ی این آزمون از ۰ تا ۹ محاسبه می­شود و حداقل نمره­ ی قبول مورد دانشگاه ­ها ۷ است.

  در مقابل، آزمون تافل (Test of English as a Foreign language) )ریشه ­ای آمریکایی دارد و به دو صورت کاغذی ( PBT ) و اینترنتی (IBT) یا همان کامپیوتری (CBT) برگزار می­شود. این آزمون بیشتر کاربرد آکادمیک دارد و نمره ­ی آن معمولاً بین ۰ تا ۱۲۰ است.

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره: 09352351842